مارکت (Market) استیم چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

مارکت (Market) استیم چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

مارکت (بازارچه) استیم بخشی از استیم است که به شما امکان خرید و فروش آیتم‌های درون بازی، کارت‌های معاملاتی استیم (ترید کردن) و موارد دیگر را می‌دهد. تراکنش ها از طریق کیف پول Steam شما انجام می شود، بنابراین می توانید از پولی که از فروش اقلام درون بازی به دست می آورید، برای خرید آیتم های مختلف درون بازی یا حتی بازی های جدید Steam استفاده کنید.

 

نکته مهم: مارکت استیم فقط برای کاربران Steam با حساب‌های نامحدود که حداقل 15 روز توسط Steam Guard محافظت شده‌اند، در دسترس است. اگر حساب استیم شما محدود است، باید حداقل 5 دلار به کیف پول استیم خود اضافه کنید یا یک بازی استیم با قیمت حداقل 5 دلار خریداری کنید. دقت فرمایید اگر حساب استیم شما متعلق به کشور دیگه ای به طور مثال ترکیه باشد، بایستی حساب خود را به لیر به میزان 5 دلار که تقریبا 135 لیر میباشد شارژ نمایید. با خرید گیفت کارت استیم می توانید ولت خود را شارژ کرده و این محدودیت را برطرف کنید.

 

مارکت استیم چگونه کار می کند؟

مارکت استیم یک بازار دیجیتال است که به کاربران اجازه می‌دهد تا برخی از آیتم‌های درون بازی، علاوه بر کارت‌های معاملاتی دیجیتال، شکلک‌ها، تصاویر پس‌زمینه پروفایل و چیزهایی که برای استفاده با استیم طراحی شده‌اند را بخرند و بفروشند.

همه بازی‌ها از Steam Community Market پشتیبانی نمی‌کنند و همه آیتم‌های داخل بازی قابل فروش نیستند . اگر چیزی قابل فروش نیست، به این معنی است که نمی توانید آن را در بازار Steam Community بخرید یا بفروشید.  این اقلام در موجودی Steam شما به عنوان غیرقابل فروش برچسب گذاری شده اند و دکمه فروش ندارند .تمام فروش‌ها در بازار استیم از طریق کیف پول استیم شما انجام می‌شود که یک کیف پول دیجیتالی یک طرفه است که می‌توانید از آن برای خرید در    Steam استفاده کنید. شما می توانید از طریق روش هایی مانند PayPal و کارت های اعتباری می توانید کیف پول خود را شارژ نمایید.  از آنجایی که کیف پول یک طرفه است، نمی توانید وجوه را از آن برداشته و به جای دیگری انتقال دهید. تنها راه برای خرج کردن پول در کیف پول استیم، خرید اقلام در فروشگاه Steam Community  یا بازی‌ها از فروشگاه معمولی Steam است.

 

سفارشات خرید و فروش Steam Community Market چیست؟

مارکت استیم اقلام را به عنوان کالا در نظر می گیرد و از سفارشات خرید و فروش برای همه تراکنش ها استفاده می کند. به جای انتخاب یک کالای خاص که می‌خواهید از یک شخص خاص بخرید، به سیستم می‌گویید قیمتی که می‌خواهید بپردازید، یا اینکه چقدر حاضرید بپذیرید، و سعی می کند برای تکمیل تراکنش شما را با طرف دیگری مطابقت دهد.

وقتی به یک کالای فهرست شده در مارکت استیم نگاه می کنید، دکمه های سبز رنگ بزرگ خرید و فروش را به همراه برخی اطلاعات قیمتی مشاهده می کنید . در سمت چپ، سیستم به شما نشان می دهد که چند نفر در تلاش برای فروش کالا هستند و چقدر پول می خواهند. در سمت راست، می بینید که چند نفر در تلاش برای خرید کالا هستند و چقدر حاضرند بپردازند.

اگر می خواهید کالایی را فوراً خریداری کنید یا بفروشید، قیمت خرید یا فروش مورد نظر خود را با شماره هایی که در این لیست می بینید مطابقت دهید.

 

اگر می‌خواهید معامله بهتری داشته باشید کمی منتظر بمانید، می‌توانید سفارش خرید کمتر از قیمت فعلی یا سفارش فروش را با قیمتی بیشتر از قیمت فعلی وارد کنید. اگرروند قیمت برای مطابقت با سفارش شما افزایش یا کاهش یابد، معامله به صورت خودکار انجام می شود.

 

چگونه در بازار استیم اقلام بخریم ؟

نکته: قبل از اینکه بتوانید کالایی را در مارکت ستیم بخرید، باید یک حساب  Steam  نامحدود داشته باشید، حساب شما باید توسط Steam Guard محافظت شود، و همچنین باید وجوه موجود در کیف پول استیم خود را داشته باشید. اگر این شرایط را دارید، پس آماده خرید یک مورد در مارکت استیم هستید.

 

چگونه اقلام را در مارکت استیم بفروشیم؟

قبل از اینکه بتوانید اقلامی را در مارکت استیم بفروشید، به یک حساب Steam  نامحدود نیاز دارید که حداقل به مدت 15 روز توسط Steam Guard محافظت شده باشد و حداقل یک مورد قابل فروش در بازار باشد. بیشتر موارد واجد شرایط، آیتم‌های درون بازی از بازی‌هایی مانندTeam Fortress 2 ، DOTA 2 و Playerunknown’s Battlegrounds هستند که مجاز به فروش آن‌ها به بازیکنان دیگر هستید.

دسته دیگر از اقلام قابل فروش شامل کارت های معاملاتی، شکلک ها برای Steam Chat و تصاویر پس زمینه پروفایل است که فقط با انجام بازی های سازگار به صورت رایگان دریافت می کنید.

اگر یک آیتم واجد شرایط درون بازی یا کالایی مانند کارت معاملاتی یا شکلک ها دارید، می‌توانید آن را در مارکت استیم بفروشید. سپس می توانید از پولی که به دست می آورید برای خرید آیتم های مختلف درون بازی، کارت های معاملاتی یا حتی کل بازی های Steam استفاده کنید

مقالات مرتبط

دیدگاه

پاسخی بگذارید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

0 نظر تاکنون ارسال شده است