چگونه گیفت کارت پلی استیشن را وارد کنیم؟

چگونه گیفت کارت پلی استیشن را وارد کنیم؟

آموزش نحوه استفاده از گیفت کارت پلی استیشن و فعال‌سازی گیفت کارت

پلی استیشن یکی از بازی‌های محبوب و دوست‌داشتنی است که طرفداران بسیاری دارد. این بازی سال‌ به سال با استقبال بیشتری روبه‌رو می‌شود و با رونمایی از هر محصول جدید خود، مخاطبان بیشتری را به سمت خود می‌کشد. در ایران نیز این بازی محبوبیت بسیاری دارد و سبب استفاده از آن شده است. نکته مهمی که در استفاده افراد داخل کشور ایران از بازی پلی استیشن وجود دارد، عدم امکان شارژ کردن اکانت به صورت مستقیم است. ایران به دلیل داشتن تحریم‌ها، امکان مبادله و جابه‌جایی پول را در کشورهای دیگر نداشته و برای شارژ کردن اکانت بازی‌هایی چون پلی استیشن با مشکلاتی مواجه است. مشکلی که برای آن راه‌حل‌های بسیاری تعبیه شده است. یکی از این راه‌حل‌ها استفاده از گیفت کارت است. موضوعی که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم و درباره چگونگی آن نکاتی را بیان کنیم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید از چگونگی استفاده از گیفت کارت برای بازی پلی استیشن آگاهی پیدا کنید. امید است در ادامه همراه ما باشید و بتوانید در انتهای مقاله به راحتی از گیفت کارت پلی استیشن خود استفاده کرده و به نتیجه دلخواه خود برسید.

پیش‌نیازهایی برای واردکردن گیفت کارت و استفاده از آن

پیش از آن که به سراغ چگونگی واردکردن گیفت کارت و استفاده از آن برویم، لازم است تا نکاتی را به عنوان پیش‌نیازهای این موضوع بدانیم. برای استفاده از گیفت کارت، در مرحله اول لازم است تا آن را خریداری نمایید. خریداری گیفت کارت کاری بسیار ساده است که از سایت‌های مختلف و متعددی می‌توانید انجام دهید. البته توجه داشته باشید که این خرید را از یک سایت معتبر انجام دهید تا بتوانید پیگیری لازم را برای این خرید داشته باشید. در ادامه و پس از خرید گیفت کارت و پیش از شروع مراحل واردکردن گیفت کارت و شارژ اکانت، نکات دیگری نیز مدنظر است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع ساختن اکانت در سایت سونی بوده که بهتر است با ایجاد لوکیشن کشور آمریکا آن را بسازید.

خریداری گیفت کارت و مراحل جزئی آن

همان‌طور که گفته شد، یکی از اصلی‌ترین مراحل برای استفاده و فعال‌سازی گیفت کارت، خریداری آن است. از آنجایی که ایران تحت تحریم بوده، استفاده از گیفت کارت راه‌حلی برای دور زدن تحریم‌های ایران است. از همین رو با استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانید خرید گیفت کارت خود را انجام داده و برای فعال‌سازی آن اقدام کنید.

استفاده از گیفت کارت پلی استیشن

مراحل فعال‌سازی گیفت کارت و استفاده از آن

برای آن که بتوانید فعال‌سازی گیفت کارت خود را مرحله به مرحله پیش ببرید، لازم است تا اطلاعات دقیقی را درباره این مراحل داشته باشید. در هر مرحله از فعال‌سازی گیفت کارت لازم است تا کارهایی را در این راستا انجام دهید. دقت در این مراحل و داشتن اطلاعات دقیق به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر این مراحل را پیش ببرید. در این بخش مراحل فعال‌سازی گیفت کارت و نحوه استفاده از آن را در سه مرحله بیان خواهیم کرد. البته باید توجه داشته باشید که این مراحل تنها برای استفاده از سایت بوده و راه‌حل‌های دیگری نیز برای شارژ کردن گیفت کارت شما وجود دارد.

مرحله اول فعال‌سازی گیفت کارت؛ ورود به سایت سونی

برای اینکه بتوانید از گیفت کارت خود استفاده کنید، پس از خریداری گیفت کارت خود، لازم است تا وارد سایت سونی شوید.

در این مرحله به سایت سونی به آدرس http://www.SonyEntertainmentNetwork.com وارد شوید. پس از ورود، کشور آمریکا را به عنوان کشور خود انتخاب کنید. در ادامه با استفاده از گزینه sign in و واردکردن ایمیل و پسورد می‌توانید به راحتی وارد اکانت خود شوید. در صورتی که پیش از این اکانت کاربردی در سایت سونی نساخته‌اید، لازم است تا برای خود اکانت سونی بسازید و در این مرحله هم کشور آمریکا را به عنوان کشور مبدأ خود انتخاب کنید.

مرحله دوم فعال‌سازی گیفت کارت؛ ورود به اکانت

پس از وارد شدن به اکانت خود لازم است تا بر روی گزینه my account کلیک کنید. در این قسمت چندین زبانه و گزینه را مشاهده خواهید کرد که برای استفاده از گیفت کارت و واردکردن آن، لازم است گزینه add wallet found را انتخاب کنید.

مرحله سوم فعال‌سازی گیفت کارت؛ واردکردن کد 12 رقمی

پس از آن که وارد اکانت شدید و به قسمت‌های مختلف آن سری زدید، لازم است تا کد 12 رقمی کد خود را در اکانت وارد نمایید. برای واردکردن این کد، در قسمت add wallet founds بر روی گزینه use prepaid card کلیک کنید.

حال پس از باز شدن بخش redeem لازم است تا کد 12 رقمی گیفت کارت خریداری شده خود را در این بخش وارد کنید. برای اینکه بدون هیچ مشکلی بتوانید این مرحله را پشت سر بگذارید، لازم است تا گیفت کارت خود را از سایتی معتبر خریداری کنید. ضمن اینکه به هیچ عنوان از گیفت‌ کارت‌های رایگان و آماده استفاده نکنید؛ زیرا واردکردن گیفت کارت نامعتبر و تقلبی می‌تواند سبب مسدود شدن اکانت شما شود و مشکلاتی را برای استفاده از اکانت پلی استیشن شما، برای‌تان به وجود آورد.

واردکردن کد 12 رقمی برای شارژ اکانت پلی استیشن

فعال‌سازی گیفت کارت با استفاده از اکانت پلی استیشن و دستگاه

از دیگر راهکارهایی که می‌توانید گیفت کارت خود را فعال کنید و از آن استفاده لازم را ببرید، استفاده از دستگاه پلی استیشن است. برای این کار لازم است تا در ابتدا دستگاه پلی استیشن خود را روشن کرده و وارد اکانت خود شوید.

در این مرحله گزینه‌هایی برای شما نمایش داده می‌شود. در این بخش لازم است با اسکرول کردن گزینه‌ها، به دنبال گزینه playstation store باشید. پس از کلیک کردن بر روی این گزینه وارد بخش بعدی ماجرا خواهید شد.

در این مرحله فروشگاه پلی استیشن ps store برای شما بارگذاری می‌شود و منویی برای شما نمایش داده خواهد شد. آخرین گزینه از منویی که در سمت چپ صفحه دیده می‌شود، گزینه redeem code است. این گزینه در هر دو مدل واردکردن گیفت کارت مشترک بوده و برای فعال‌سازی گیفت کارت لازم است تا به این مرحله برسید. با کلیک کردن بر روی گزینه redeem code وارد صفحه‌ای می‌شوید که لازم است تا برای رد کردن آن، دکمه x دسته پلی استیشن را فشار دهید.

پس از این کار، قسمتی برای شما باز می‌شود که قرار است در آن، گیفت کارت خود را وارد نمایید. حال می‌توانید گیفت کارت خریداری شده خود را که کدی 12 رقمی است، در این بخش وارد کنید. در نهایت و پس از واردکردن گیفت کارت، بر روی گزینه continiue کلیک کرده و به این ترتیب شارژ اکانت خود را انجام دهید.

حتماً توجه داشته باشید که برای واردکردن کد 12 رقمی، اعداد را کاملاً درست وارد نمایید و گیفت کارت خریداری شده خود را از فروشگاهی معتبر خریداری کرده باشید. استفاده از گیفت کارت نامعتبر و اشتباه می‌تواند موجب بلاک شدن و مسدود شدن اکانت شما از سمت شرکت پلی استیشن شود.

فعال‌سازی گیفت کارت با استفاده از دستگاه پلی استیشن

اهمیت و نیاز استفاده از گیفت کارت

ممکن است با خواندن این مقاله، به دنبال اهمیت و دلایل استفاده از گیفت کارت برای بازی پلی استیشن خود باشید. در دستگاه‌های پلی استیشن، بازی‌های بسیاری به عنوان بازی رایگان در نظر گرفته می‌شوند که همه افراد می‌توانند آن‌ها را اجرا کنند؛ اما این موضوع همیشه یکسان نبوده و در برخی از موارد نیز با هزینه روبه‌رو است. در این مورد، از آنجایی که امکان استفاده از پرداخت و درگاه پرداخت ارزی برای ایرانیان فراهم نیست، پس لازم است تا خرید به شکلی دیگر انجام شود. در واقع شما برای استفاده از بازی‌های هزینه‌ای پلی استیشن نیاز است تا مبلغی را پرداخت نمایید. این مبلغ را نمی‌توانید از درگاه پرداخت کنید و در نتیجه لازم است تا با راهی میانبر مانند گیفت کارت این کار را انجام دهید. شما با استفاده از گیفت کارت به راحتی می‌توانید شارژ اکانت خود را انجام داده و در نهایت از شارژ کردن اکانت و استفاده از بازی‌های دیگر، لذت ببرید.

جمع‌بندی نهایی مقاله

همان‌طور که در این مقاله خواندید، استفاده از گیفت کارت مراحل خاص خود را دارد. مراحلی که با توجه به نوع استفاده شما از پلی استیشن متفاوت است. برای اینکه بتوانید از گیفت کارت خود استفاده کنید و فعال‌سازی گیفت کارت و شارژ کردن آن را انجام دهید، لازم است تا نوع کاربری را مشخص کنید. در این مقاله برای فعال‌سازی با استفاده از سایت و دستگاه مراحل را بیان کردیم. در صورت استفاده از هرکدام، لازم است تا مراحل مختلف و متفاوتی را طی کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید. در این میان باید توجه داشته باشید که طی کردن دقیق مراحل می‌تواند سبب کاهش مشکلات شما شود و بسیاری از اتفاقات دردسرساز را از بین خواهد برد.

یکی از نکاتی که در این مقاله نیز به آن اشاره شد، استفاده از گیفت کارت معتبر، به شکلی دقیق است. پس از طی کردن مراحل و برای ورود گیفت کارت خود و کد 12 رقمی آن، لازم است تا دقت لازم را به خرج دهید و آن را چک نمایید. اشتباه واردکردن گیفت کارت یا استفاده از گیفت کارت‌های نامعتبر و تقلبی می‌تواند موجب مسدود شدن اکانت شما شود.

مقالات مرتبط

دیدگاه

پاسخی بگذارید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

0 نظر تاکنون ارسال شده است